Terug naar nieuws
3 november 2026

Winter op tv: het veldritseizoen is begonnen — dit weekend het EK in Zeddam

Nieuws van buiten de eilanden: in de winter is er weinig wielrennen op tv, maar veldrijden is dé wintersport om te volgen op Eurosport of de Belgische zenders. Op 7 en 8 november zijn de Europese kampioenschappen in Zeddam.

Veldrijders dragen hun fietsen een modderige trap op tijdens een cross in het bos, met toeschouwers langs de kant

Het is winter en dat betekent: weinig wielrennen op tv. Maar er is één fietsdiscipline die juist nu in haar element is: het veldrijden. Modder, kou, steile hellingen en renners die hun fiets de trap op sjouwen — het is een echte wintersport en prachtig om te volgen op Eurosport of via de Belgische zenders.

Dit weekend is het extra feest: op zaterdag 7 en zondag 8 november 2026 worden in Zeddam, in de Achterhoek, de Europese kampioenschappen veldrijden verreden. Exact twintig jaar nadat het Gelderse dorp gastheer was van de wereldkampioenschappen, keert het internationale veldritcircus terug.

Het parcours in Zeddam is berucht. Bondscoach Gerben de Knegt noemt het een bijna mythische cross: 'De trap is echt een scherprechter en is met recht een breekpunt in de ronde te noemen. Je overbrugt met die 100 treden makkelijk 20 hoogtemeters.'

Nederland rekent op een thuis-EK op een brede en kansrijke selectie. Bij de elitevrouwen staan Lucinda Brand, Ceylin del Carmen Alvarado en Fem van Empel aan de start, samen met titelverdedigster Inge van der Heijden. Bij de elitemannen zijn Joris Nieuwenhuis en Pim Ronhaar de belangrijkste kanshebbers. Ook bij de junioren en beloften is Nederland met volle ploegen vertegenwoordigd.

De races zijn dit weekend live te zien op Eurosport en bij de Belgische zenders. Zet dus de verwarming aan, pak er een warme chocolademelk bij en geniet van de modder in Zeddam. Wil je meer weten over de Nederlandse selectie? Lees het hele artikel via de knop hieronder.